Jakie gatunki drzew są najlepsze dla twojego podwórka? Jak głęboko i szeroko będą rosły korzenie? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy sadzeniu drzewa w obszarze miejskim?

Nowa wystawa życia w Arboretum Morton w Lisle będzie zawierała odpowiedzi.

The Gateway to Tree Science , otwierająca 8 czerwca, ma na celu informowanie właścicieli domów, profesjonalistów z branży i początkujących arborystów o najlepszych praktykach uprawy i pielęgnacji drzew. Interaktywna wycieczka z przewodnikiem po pół mili na wschodniej stronie terenu przy 4100 Route 53 oferuje porady oparte na dziesięcioleciach badań prowadzonych w Arboretum, powiedziała Nicole Cavender, wiceprezes ds. Nauki i konserwacji.

„To jest wystawa, która pomaga zademonstrować i naprawdę zapewnić bardziej bliskie spojrzenie na naukę o drzewach i pracę skoncentrowaną na drzewie, którą wykonujemy tutaj w Arboretum”, powiedziała. „Jest naprawdę ukierunkowany na pomoc w kształceniu ludzi, którzy pracują z drzewami … a także próbuje zainspirować następne pokolenie studentów i przyszłych naukowców zajmujących się drzewami”.

Ekspozycję wspiera kampania Arboretum Growing Brilliantly, pięcioletni sztab, który zebrał fundusze na rozwój drzew i prace w nauce i ochronie przyrody.

Pokazy drzew wzdłuż trasy są połączone z panelami informacyjnymi, które podkreślają różne aspekty pielęgnacji drzew, od wpływu rodzaju gleby na wzrost drzewa po konsekwencje sadzenia drzew pod liniami energetycznymi, powiedział Cavender.

Drzewa zasadzone w miastach i obszarach podmiejskich często podlegają wyjątkowym niekorzyścią, takim jak zła jakość gleby i brak miejsca na wzrost korzeni – powiedziała. Wystawa zajmuje się tymi zagadnieniami i zawiera wskazówki dotyczące przesadzania drzew z innych ziem do miejskiego, chroniąc je przed piorunami i używając kabla do trzymania nadmiernie wydłużonych gałęzi razem.

W innym obszarze drzewa, które zostały prawidłowo przycięte, można znaleźć obok drzew, które nie otrzymały odpowiedniej opieki. Jak eksponat rośnie i rozwija się z czasem, różne naprężenia na niektórych drzewach – i ich szkodliwe skutki – staną się bardziej jasne – powiedział Cavender.

„To eksperyment w czasie rzeczywistym pokazujący drzewa w różnych warunkach” – powiedziała.

Witryna obejmie także przegląd biologii drzew i procesów naukowych, a także informacje o korzyściach dla drzewa dla ekosystemu, ewolucji drzew i trwających wysiłkach ochronnych Arboretum.

„Myślę, że wielu ludzi coś z tego wyciągnie” – powiedział Cavender. „Naprawdę chcemy wspierać branżę opieki nad drzewem i (jej) klientów. … Chcieliśmy też mieć obszar, w którym studenci mogą przychodzić i wędrować, mieć poczucie, że nauka się tutaj odbywa i mam nadzieję, że to ich inspirują. „

Wystawa jest bezpłatna z wstępem do Arboretum i będzie otwarta codziennie od 7 rano do zachodu słońca. Oczekuje się, że dodatkowe informacje i demonstracje zostaną dodane na kolejne lata, powiedział Cavender.