Zasilacz awaryjny inaczej nazywany również zasilaczem bezprzewodowym lub zasilaczem UPS (ang. uninterruptible power supply),który w dosłownym tłumaczeniu oznacza niezakłócone zasilanie energią. Jest to rodzaj urządzenia lub innowacyjnego systemu, które pozwala na stałe utrzymanie zasilania dla innych urządzeń elektrycznych lub elektronicznych w sytuacjach kryzysowych. Zasilacz UPS można zatem nazwać rodzajem zasilania awaryjnego, które dostarcza energię podczas zaniku lub niewłaściwego działania sieci dla innych urządzeń podłączonych do sieci. Dzisiaj szerzej opowiemy Państwu o zasilaniu awaryjnym. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Modułowy system zasilania UPS

Modulys RM GP – Green Power 2.0 range jest zasilaczem awaryjnym przystosowanym do montowania w szafach 19 calowych typu Rack. W budowie tego typu urządzeń można wyróżnić trzyfazowe zasilacze UPS o mocy od 4 do 25 kW. Jego struktura pozwala w przyjemny sposób nim zarządzać, a przeprowadzanie wymaganej konserwacji jest bardzo proste. Cechuje je duża łatwość w integracji z wieloma systemami oraz innym oprogramowaniem. Co więcej sama instalacja nie wymaga posiadania technicznej wiedzy. Zastosowanie zasilacza awaryjnego pozwala na oszczędność miejsca przeznaczonego dla innych modułów rackowych. Modułowy zasilacz RM GP jest niewielkich rozmiarów, co sprawia, że w pojedynczej szafie można zmieścić więcej zasilaczy awaryjnych.

Integralność modułów RM GP – Green Power 2.0 range

Zasilacze modułowe są kompatybilne z szafami 19 calowymi o standardowych kształtach, dla których istnieje możliwość dostosowania odpowiedniego stelażu. Ich konstrukcja jest regulowana, co oznacza, że każdy ich posiadacz może swobodnie dopasować je do swoich potrzeb i wymagań.

Proces integralności został zaprojektowany w taki sposób, by ryzyko związane z niedopasowanie podczas podłączania modułu było jak najniższe. Moduły RM GP – Green Power 2.0 range są wyposażone w fabryczne przewody, które pozwalają w łatwy i szybki sposób łączyć je ze sobą. Dodatkowo cały system podczas produkcji poddawany jest różnym testom, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka wystąpienia awarii lub błędów ich działania. Dzięki temu moduł RM GP – Green Power 2.0 range marki Socomec charakteryzuje się wysoką niezawodnością. Zasilacze awaryjne szybko się instaluje, ponieważ każdy z nich posiada wbudowane oprogramowanie do automatycznej konfiguracji.

Zarządzanie zasilaczem awaryjnym marki Socomec

Model modułu RM GP jest systemem bardzo łatwym w obsłudze i zarządzaniu. Do każdego urządzenia dołączana jest szczegółowa instrukcja, która zawiera schematy oraz karty zawierające dane techniczne zasilacza awaryjnego. Dzięki temu jego obsługa nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej.

Moduły firmy Socomec pozwalają na integrację danego modelu urządzenia z dedykowanym dla niego pełnym zestawem opcji. Dzięki ich obecności każdy użytkownik może przystosować ich działanie pod własne potrzeby.

Koszty wykorzystania zasilacza awaryjnego marki Socomec

Zastosowanie zasilaczy awaryjnych firmy Socomec jest rozwiązaniem bardzo kompaktowym, dzięki czemu pozwala na oszczędność miejsca niezbędnego do ich przechowywania. W dużej mierze wynika to z dopasowania modułów pod wymiary 19 calowej szafy Rack.

Urządzenia te gwarantują bardzo wysoką jakość w porównaniu do innych urządzeń tej samej klasy o podobnych parametrach. Pracuje w oparciu o moc wysokiej gęstości oraz bardzo dobry współczynnik mocy PF = 1.

Instalacja zasilacza UPS Modulys RM GP – Green Power 2.0 range jest bardzo prosta i intuicyjna, co pozwala na zaoszczędzenie czasu przeznaczonego na ich obsługę oraz montowanie. Dodatkowo działają one w oparciu o technologię Plug & Play, co pozwala na sprawną i automatyczną konfigurację.

Niezwykłym usprawnieniem, które zastosował producent w przypadku modułów RM GP jest fabryczne wyposażenia każdego urządzenia w zapasowe części, które w razie zużycia lub awarii elementów urządzenia można bardzo łatwo i szybko wymienić na nowe.

Moduły zasilania awaryjnego powstały przede wszystkim w celu zapewnienia ciągłości pracy firmy w sytuacjach awaryjnych. Zasilacz UPS został stworzony tak, by dawać gwarancję niezawodności i wysokiej jakości jego działania. Jego obudowa wykonana jest z materiałów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością.

W dzisiejszym artykule przedstawiliśmy Państwu najważniejsze właściwości modułu RM GP, które sprawiają, że jest on cenionym urządzeniem w wielu firmach. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem odpowiedniego rozwiązania dla siebie to zapraszam do kontaktu z doradcami technicznymi firmy Thomas IT. Nasi eksperci doradzą najlepszy zasilacz awaryjny dla Państwa działalności. Gorąco zapraszamy!

Kontakt pod adresem e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30