Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak ma zadbać o swoją godną emeryturę? Emerytalna polisa ubezpieczeniowa to bardzo dobre rozwiązanie. Szczególnie że są takie polisy, które łączą zarówno cele oszczędnościowe, jak i ochronne.

Wielu młodych ludzi nie zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądać ich starość. To błąd, bowiem już po osiągnięciu pełnoletności powinni zacząć myśleć o swojej przyszłości. Dlatego powinni zainteresować się, czym jest emerytalna polisa ubezpieczeniowa, by mieć pewność, że na emeryturze będzie ich stać na realizację swoich marzeń.

Emerytalna polisa ubezpieczeniowa – i wysoka emerytura nie musi być marzeniem

W wielu przypadkach godna, czyli w miarę wysoka emerytura jest jedynie marzeniem, o którego spełnienie nie walczą. To błąd. Emerytalna polisa ubezpieczeniowa jest rekomendowaną przez wielu opcją, która może zapewnić nam wymarzoną emeryturę. Jednak decyzję o zawarciu należy podjąć już odpowiednio wcześniej i po prostu zacząć oszczędzać. W dzisiejszych czasach wybór jest szeroki. Na rynku ubezpieczeniowym istnieje bowiem całe mnóstwo różnego rodzaju ofert.

Same kwestie dotyczące wysokości emerytur budzą w Polakach wiele skrajnych emocji. Wpływ ma na to wiele czynników, takich jak chociażby zmieniająca się sytuacja gospodarcza czy niż demograficzny. Roztropnym rozwiązaniem jest odkładanie oszczędności, które będą dla nas dodatkowym środkiem zabezpieczenia, gdy lata naszej aktywności zawodowej będą już za nami. Do gromadzenia oszczędności można wykorzystać kilka narzędzi, a jednym z nich jest emerytalna polisa ubezpieczeniowa.

Jak zapewnić sobie wyższą emeryturę? Warto poznać ofertę Prudential

Sposobów na to, jak uzyskać wyższą emeryturę, jest wiele, a jednym i chyba najlepszym z nich jest emerytalna polisa ubezpieczeniowa. Osoby, które odkładają na emeryturę przez wiele lat, chcą mieć gwarancję, że na starość zgromadzone fundusze pozwolą im zachować i utrzymać standard życia.

Oferta Prudential jest gwarancją emerytury bez obaw. Oferowane przez firmę ubezpieczenie oszczędnościowe to zarówno ubezpieczenie na życie, jak i długoterminowy plan oszczędzania na emeryturę. Dzięki systematycznym wpłatom na ubezpieczenie oszczędnościowe będziemy gromadzić kapitał, który już w wieku emerytalnym pozwoli w pełni wykorzystywać wolny czas na realizację założonych planów i rozwijanie pasji. To, jak długo zdecydujemy się oszczędzać, zależy tylko i wyłącznie od nas, naszych potrzeb i możliwości finansowych. Trzeba jednak pamiętać, że minimalny okres oszczędzania to 10 lat, a maksymalny – do najbliższej rocznicy umowy ubezpieczenia następującej po ukończeniu przez ubezpieczonego 75. roku życia.

Jedną z możliwości zmian w umowie jest zawieszenie opłacania składek. Na jaki okres? W razie przejściowych kłopotów finansowych można to zrobić od 3 do 12 miesięcy – najwcześniej po upływie 3 lat od zawarcia umowy, zależnie od wysokości gwarantowanej wartości wykupu. Można również dokonać zmiany częstotliwości wpłat – do wyboru: miesięcznie, kwartalnie, półrocznie, rocznie. Możemy też wybrać sposób lokowania przez Prudential środków zgromadzonych ze składek. A do wyboru mamy jeden z dwóch profili oszczędzania: konserwatywny bądź zrównoważony. Bardzo istotną kwestią jest też zakres ochrony w umowie głównej.

W przypadku śmierci ubezpieczonego Prudential wypłaci jego bliskim najwyższą z trzech kwot: gwarantowaną sumę z tytułu dożycia określoną przy zawarciu umowy wraz z możliwymi premiami rocznymi, sumę składek należnych do zapłaty z tytułu umowy głównej przez cały okres ubezpieczenia, kwotę obliczoną na dzień śmierci ubezpieczonego według zasad, które stosujemy do wyliczenia kwoty wypłacanej przy rezygnacji z umowy. 

Emerytalna polisa ubezpieczeniowa – szansą na bezpieczną przyszłość

Wysoki, ale przede wszystkim godny standard życia na emeryturze marzy się wielu młodym. Dlatego powinni oni zatroszczyć się o swoją przyszłość już dziś i zadbać o płynność finansową, która jest nieoceniona przy wyborze polis ubezpieczeniowych. Emerytalna polisa ubezpieczeniowa to jedna z tych polis, które pozwolą zachować spokój i przeżywać jesień naszego życia pełną piersią.