Sypialnia powinna sprawiać, że czujesz się komfortowo, co sprzyja głębokiemu relaksującemu odpoczynkowi. Jak urządzić ją w taki sposób, aby stała się bardziej przytulna? W aranżacji nie może zabraknąć zasłon — poprawią one twój komfort snu, a jednocześnie zwiększą poczucie prywatności. Sprawdź, jak urządzić przytulną sypialnię z ich wykorzystaniem.

Przytulna sypialnia powinna być przede wszystkim spersonalizowana. Puste przestrzenie nie mają nic wspólnego z przytulnością — warto nadać im charakteru, dopasowując odpowiednie akcesoria w postaci obrazów, plakatów i innych dekoracyjnych elementów. Ale to nie wszystko! W przytulnej sypialni nie może zabraknąć również poduszek, dywanów i zasłon — najlepiej wykonanych z materiałów przyjemnych w dotyku.

Dobierając je, należy oczywiście zachować umiar — co za dużo to nie zdrowo! Najlepiej zdecydować się na jeden motyw przewodni, na przykład boho, florystyczny czy skandynawski i według tego klucza dobierać akcesoria, różnicując odcienie i faktury.

Zasłony do sypialni — jak dobrać odpowiednie?

Dobór zasłon jest kluczowy przy aranżacji sypialni. Choć z pozoru to tylko niewielki detal, w rzeczywistości determinuje on ostateczny charakter aranżacji i komfort korzystania z pomieszczenia. Pozwala kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza, przez co pomieszczenie nie nagrzewa się nadmiernie, a sen nie jest zakłócany promieniami słońca. Ponadto, zapewnia prywatność, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku mieszkań w bloku czy apartamentowcu.

Jak dobrać zasłony do sypialni?

Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie najciekawszych modeli zasłon, grupując je pod kątem przepuszczalności światła. Pomoże ci to dopasować wariant najlepiej współgrający z twoimi potrzebami.

Zasłony przepuszczające światło słoneczne:

Zasłony z makramy

Idealna do romantycznych aranżacji w stylu boho. Pełni głównie funkcję dekoracyjną, nie zatrzymując światła.

Firanki

Idealnie sprawdzą się do minimalistycznych wnętrz, nadając im bardziej przytulnego charakteru i przefiltrowując światło.

Lekkie zasłony poliestrowe

 

Dzięki delikatnej zasłonie wykonanej z poliestru – najlepiej w odcieniach bieli lub beżu – twoja sypialnia będzie wydawać się przestronniejsza i przyjaźniejsza.

Zasłony półprzepuszczalne, zapewniające prywatność:

Zasłona w stylu indiańskiego pledu

 

Mieniąca się różnymi kolorami zasłona w etnicznym stylu świetnie sprawdzi się w zestawieniu z neutralnymi kolorami, jak biel czy beż. Gęsty splot delikatnie przepuszcza światło, a jednocześnie zapewnia poczucie prywatności.

Zasłona na taśmie marszczącej w odcieniu butelkowej zieleni

Piękne zasłony do sypialni wykonane z weluru dodadzą sypialni eleganckiego charakteru. Welur świetnie współgra z głębokim odcieniem zieleni. Z kolei taśma marszcząca nadaje im uroczą karbowaną fakturę.

Zasłony zaciemniające, nieprzepuszczające światła słonecznego:

Zasłony typu blackout w odcieniu beżu

Zaciemniające zasłony wcale nie muszą być ponure! Jeśli chcesz zagwarantować sobie warunki sprzyjające komfortowi snu, warto wybrać zasłony z tkaniny typu blackout, pokrytej gumową powłoczką. Zatrzymuje 95% światła słonecznego, dzięki czemu zapobiega nagrzewaniu się pokoju i gwarantuje relaksujący sen. Dla tych, którzy szukają uniwersalnego, pogodnego akcesorium, świetnie sprawdzą się gładkie zasłony w odcieniu beżu.

Wybierz jedną z propozycji i uczyń swoją sypialnię jeszcze przytulniejszą!